Koniec, ale vlastne začiatok

Autor: Outward Bound Slovensko | 5.9.2011 o 12:57 | (upravené 5.9.2011 o 13:19) Karma článku: 5,36 | Prečítané:  750x

Cez celé čelo mám škrabanec, menší na ľavom líci. (Potme v lese človek veľmi nevidí.) Za nechtami špinu, ktorá sa nezmyje ešte pár dní. (Ale bazový likér, ktorý ju zavinil, bol skvelý!) Na lýtku veľkú odreninu, modriny neporátam. (Skaly, kurník, v zatopenom lome ich je celá kopa.) V palci na ruke trochu hnisá šípkový tŕň. (Trnkám okolo som sa vyhla, aj hlohu, šípky som v tom behu neminula.) Pripálené ramená už nebolia, ale začali sa lúpať. (Malo mi napadnúť, že kým si postavíme plavidlo, chvíľu to potrvá...)

Ťažko sa mi dnes ráno maľovalo do práce a nohy akosi nechceli do lodičiek. Nevyspatá, hlava úplne niekde inde. V aute som si nepustila rádio, ešte si chcem zažívať. Včera sa skončila desaťdenná akcia plná zážitkov, prežitkov, nových kontaktov a priateľstiev.

Ešte pred dvoma dňami sme behali po lesoch, spúšťali sa z lomu do vody na krásne dlhej lanovke, pomáhali dedinským babkám variť miestne špeciality a menili drevo na starej zvoničke pri drevenom kostolíku. V tom poslednom týždni sme priamo zo stromov trhali dozrievajúce hrušky a jabĺčka. Deň mal toľko času, koľko sme chceli. Skúsili sme, ako dlho vydržíme utekať do kopca. Nakrútiť si reportáž aj vymýšľať ľudské povinnosti, ktorých je v zákonoch oproti právam zakotvených žalostne málo. Ukrajina bola pokušiteľsky blízko - netušili sme, akí ľudia nás prichýlia na noc a či neodmietnu našu pomoc. Neodmietli. Hrali sme divadlo o Jánošíkovi, ktoré sme vymysleli  a nacvičili za jeden deň. Prišla sa pozrieť celá dedina, tlieskali nám dlho a my sme v zákulisí až po predstavení uverili, že sa to podarilo. Na vlastnej koži sme zažili vyčerpanie po tanečnom maratóne, hľadali ideálneho muža a ženu. Blúdili nočným lesom, kúpali sa pod jasnými hviezdami.

Stretli sme sa ako dvadsaťjeden cudzích ľudí. Rozchádzali sa ako dlhoroční priatelia. Pôjdeme na pivo? Kedy? Desaťdenný spoločný pobyt sa skončil. A veľa vecí sa ním začalo...

 

Marie Stracenská

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Cibulková: Mohla som sa zlomiť, no hodila som to za hlavu

Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa pri svojej premiére na turnaji Masters prebojovala do semifinále. Stačilo jej na to jedno víťazstvo nad Simonou Halepovou.

ŠPORT

Cibulková je v semifinále, pomohla jej súperka

Kerberová bez straty setu zdolala Keysovú.

KOMENTÁRE

Čo môže stihnúť Danko za dvadsať minút

Obmedzenie času na vystúpenie kultúru v parlamente nezlepší.


Už ste čítali?