Svinstvo 2

Autor: Outward Bound Slovensko | 30.8.2011 o 21:51 | Karma článku: 6,21 | Prečítané:  1090x

  Tak sme teda vyčistili zatopený lom. Všetko na ňom je krásne - vápencové strmé skaly, tyrkysová čistučká voda, tieniace kríky okolo aj lúka nad ním. Len ten strašný neporiadok... osem plastových vriec sme odvozili, s otázkou - ako dlho to vydrží upratané? A ako to, že domácim je to jedno? To čistenie bolo natoľko odporné a nepríjemné, že sme o tom napísali. (http://studiozazitku.blog.sme.sk/clanok.asp?cl=274120&bk=29309)

Klik v kalendári, včera v noci bolo o štyri dni neskôr. Nádherná noc, hviezdy tom kraji ďaleko od všetkého svietili ako bláznivé. Jeden z posledných večerov naozaj letných. A máme čas... Ide sa do lomu.

A už na príjazdovej ceste - plechový kontajner. Čože? To ako, naozaj? Ideme ďalej. A bližšie pri lome ďalší. Dve veľké plechovice, už čiastočne zaplnené. Podľa toho, čo vieme od domácich - po rokoch. Po dlhom čase môže byť ten krásny lom bez svinčíku. Kontajnery nie sú podpísané. Ale nech ich tam dal ktokoľvek - vďaka! Za všetkých, čo sem chodia často alebo ako my tu boli po prvý raz. Duch toho miesta, lebo genia loci rozhodne má, si oddýchol. Už je dobre. A nebolo treba až tak veľa...

 

Ján Spurný

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Slovensko je prikrčené pred ruskou propagandou

České ministerstvo vnútra vytvorilo tím pre boj proti propagande. Slovenská reakcia ostáva nulová napriek katastrofálnym dopadom na krajinu.

KOMENTÁRE

Sme vo vojne. Akurát ju nechceme vidieť

Ak Rusko naozaj zaútočilo na americkú infraštruktúru či voľby, riskuje odvetu.


Už ste čítali?