Svinstvo 2

Autor: Outward Bound Slovensko | 30.8.2011 o 21:51 | Karma článku: 6,21 | Prečítané:  1092x

  Tak sme teda vyčistili zatopený lom. Všetko na ňom je krásne - vápencové strmé skaly, tyrkysová čistučká voda, tieniace kríky okolo aj lúka nad ním. Len ten strašný neporiadok... osem plastových vriec sme odvozili, s otázkou - ako dlho to vydrží upratané? A ako to, že domácim je to jedno? To čistenie bolo natoľko odporné a nepríjemné, že sme o tom napísali. (http://studiozazitku.blog.sme.sk/clanok.asp?cl=274120&bk=29309)

Klik v kalendári, včera v noci bolo o štyri dni neskôr. Nádherná noc, hviezdy tom kraji ďaleko od všetkého svietili ako bláznivé. Jeden z posledných večerov naozaj letných. A máme čas... Ide sa do lomu.

A už na príjazdovej ceste - plechový kontajner. Čože? To ako, naozaj? Ideme ďalej. A bližšie pri lome ďalší. Dve veľké plechovice, už čiastočne zaplnené. Podľa toho, čo vieme od domácich - po rokoch. Po dlhom čase môže byť ten krásny lom bez svinčíku. Kontajnery nie sú podpísané. Ale nech ich tam dal ktokoľvek - vďaka! Za všetkých, čo sem chodia často alebo ako my tu boli po prvý raz. Duch toho miesta, lebo genia loci rozhodne má, si oddýchol. Už je dobre. A nebolo treba až tak veľa...

 

Ján Spurný

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Na jar minister práce Ján Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín v odvetviach, v ktorých to bude potrebné.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy pre SME a The Slovak Spectator ukázali top obchody, pri ktorých radili.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.


Už ste čítali?